Indicators on Duhovnost You Should Know
Wiki Article
Početak razmišljanja o svrsi života vodi ka duhovnosti. Duhovnost je unutarnji proces. Vanjski oblici duhovnosti, rituali, dogme i institucionalne religije su lažna imitacija duhovnosti.
Taj doživljaj jastva „ja sam“, postoji i u oslobođenu stadiju samospoznaje. Osjećaj jastva naziva se egom, ali kad se odnosi na nestvarno tijelo, naziva se lažnim egom.
Trebamo pokušati shvatiti patnje koje potječu od rađanja, starenja, obolijevanja i umiranja. Proces rođenja opisan je u raznim vedskim spisima. U Šrimad-Bhagavatamu vrlo su slikovito opisani život nerođena djeteta, njegov boravak u maternici, njegove patnje itd. Trebamo jasno shvatiti da je rađanje patnja. Budući da smo zaboravili patnje boravka u maternici, ne tražimo nikakvo rješenje za uzastopno rađanje i umiranje.
Duhovnost se može shvatiti i na način koji nudi kulturalni antropolog i yogi, William Irwin Thompson: "Religija nije identična duhovnosti; radije, religija je oblik koji duhonost poprima u civilizaciji."
Nadalje, kršćani potvrđuju da je sam bathroom “čisti duh” i da su anđeli “čisto duhovna bića”. Imajući to na umu, duhovnost se odnosi na bilo koju temu o Bogu i duhovnom svijetu koji je oko nas i unutar nas. To je nevidljivi svijet, ali onaj koji su se svi ljudi trudili razumjeti od početka vremena.
Solovyov’s imagined is by now produced in his to start with e-book, The disaster of Western Philosophy (1874), specifically, that the relationship among religion and reason reveals the way through which a culture has settled the connection in between unique and group authority which, subsequently, relies upon on the importance that it characteristics to philosophy and theology.
Spiritual Wisdom There is a universal spirituality that may be expressed in some ways, but This website uses the insights of Emanuel Swedenborg to assist clarify the which means of our life.
Naizgled mali i beznačajni, prolazeći nivoima igrice koja nam se otvara, dolazimo do raznih spoznaja, a oni malo hrabriji među nama ostavljaju i dublji trag, čineći velike promjene u načinu na koji se ta igra igra.
admin Ova misao je misao poznatog njemačkog pisca Hermana Hessea. Ona je sigurno plod velikog životnog iskustva tog znamenitog pisca i poznavatelja čovjeka i ljudske duše.
Kad se prilagodimo duhovnom načinu života, prirodno se nećemo željeti družiti s materijalističkim ljudima. To bi se protivilo našoj naravi. Osoba može sebe ispitati, vidjevši koliko je sklona životu na osami, bez nepoželjna društva. Onaj tko slijedi spomenuta načela prirodno nema ukus za nepotrebne zabave jer shvaća da je sve to samo gubljenje vremena.
Albert Ajnštajn je jednom rekao: „Ni jedan difficulty se ne može rešiti iz iste svesti koja ga je stvorila. Moramo naučiti da svet vidimo iz nove.“ , a čuveni Nikola tesla da: "Onog dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovaće više nego u svim vekovima svoje istorije". Suprotno popularnom mišljenju, duhovnost i nauka nisu u konkurenciji - just one su dve strane istog novčića.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku. Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku? Slažem se
Samoovladanost znači da ne smijemo prihvatiti ono što predstavlja smetnju na putu duhovnog napretka. Trebamo se naviknuti da djelujemo na taj način i odbacimo sve što se protivi putu duhovnog napretka. To je pravo odricanje.
Ideja religije i duhovnosti je poput pravougaonika naspram kvadrata. Unutar religije postoji duhovnost, ali ako imate duhovnost, to ne znači nužno da ste religiozni. Duhovni ljudi, za razliku od religioznih, uopšteno veruju da postoje mnogi "putevi duhovnosti" i da nema objektivne istine koja bi ukazala na „najbolji place koji bi trebalo pratiti“. Razliku između duhovnosti i religije je vrlo lepo opisao kulturalni antropolog Vilijam Irvin Tompson: "Religija nije identična duhovnosti; radije, religija je oblik koji more info duhovnost poprima u civilizaciji."
Report this wiki page